What are you looking for?
úterý 30. června 2020

Z beachvolejbalu do karantény

Začátek června 2020. Koronavirus na ústupu. Návrat z home officů do kanceláří. Začínáme všichni zase normálně žít. Konečně se odvážím jít do fitka, na rande atd. A mám pocit, že koronavirus se mě netýká.

A pak stačí jeden beachvolejbal a dva dny na to končíme všichni v karanténě.Na tento legendární volejbal jsem přizvala přes beachvolejbalovou fb skupinu dva nové hráče, aby nás bylo na hru dost. Následující den asi v deset hodin večer mi píše holčina, kterou jsem právě splašila přes tu fb skupinu. Budu jí nazývat Covid-girl :-). Nejdřív si říkám, aha, on se jí líbil můj kámoš, tak na něj chce kontakt. Hm, nemohla jsem být dál od pravdy, protože v zápětí mi píše, že měla ten den horečku a byla testovaná pozitivně na covid (a ne nějakým nespolehlivým ryhclotestem, ale výtěrem z nosu). Cože??? Neee!!! Rychle píšu všem volejbalistům tu úžasnou novinku. Mám z toho zimnici (doufám, že to nepatří k příznakům covidu). Pak do noci chodím po pokoji sem a tam a nemůžu tomu uvěřit. Co mám teď dělat? To se mám na dva týdny zavřít doma? Po tomhle usnout je fakt nemožný. Hlavou se mi honí všechny věci, který jsem měla v plánu ještě ten týden udělat a začínám se smiřovat s tím, že už neudělám nic.

Ráno volám na pražskou hygienickou stanici, kde mě odkážou na epidemiologickou stanici pro Prahu 6 a ty mi doporučili zůstat doma, izolovat se a počkat, až mi zavolají z hygienické stanice, která řeší případ Covid-girl. Jenže když vám to jen doporučí, máte tendenci přemýšlet, co si ještě rychle zařídíte, než vás oficiálně zavřou do karantény. Nakonec převládlo mé zodpovědné já a nikam už jsem nešla, zavřela jsem se v pokoji a stejně jako před třema měsícema, kdy nás zavřeli do karantény všechny, jsem si i teď říkala, to se fakt děje?

Pak jsem se rozhodla, že než mi naříděj oficiálně karanténu, tak zmizim z Prahy, ať neomezuju spolubydlící. Nasedla jsem do auta a zavřela se doma v Příbrami, kde pro sebe mám celej byt. 

Pak zjišťuju od všech telefonní čísla a posílám je Covid-girl. Od některých musím zjišťovat i příjmení. Je vtipný, že dneska se spolu můžeme bavit a vlastně o sobě nic nevíme, máme na sebe facebooky a to stačí. A v duchu si říkám, tak Covid-girl už má telefon na mýho kámoše. Má, co chtěla a už může říct, že to byla jen sranda :-D. Ale nestalo se.

Odpoledne mi z pražský hygienický stanice volá nějaká rusanda, který sotva rozumím a že si mám se svojí obvodní lékařkou domluvit, aby mi vystavila karanténu, což jsem udělala a od té chvíle nemám dva týdny přelézt práh bytu. Moc pěkný.

Mám nehoráznou tendenci něco dělat. Z těch zážitků překypuju energií. Zase chodím sem a tam. Na messengeru tvořím Koronáč group, kde si sdílíme naše společné karanténní zážitky. Na netu objednávám tři nový knížky, který mi nakonec dorazily až poslední den karantény :-D. Naštěstí mě celou dobu knížkama zásobila rodina a mamky kamarádka. Sepisuju první nákupní seznam pro mamku. Ta chudák v obchodě strávila asi hodinu, než všechno našla, občas vůbec netušila, co po ní chci :-D. Nákup mi vždycky nechala za dveřma a až když se zavřely dveře výtahu, tak jsem se odvážila si ho vzít. 

Nákup za dveřma

Druhý den sotva vstanu a už mi volá příbramská hygiena. Sranda je, že mají informaci, že jsme se s Covid-girl viděli v neděli 7. 6., přitom to bylo v pondělí 8. 6. Ale prej den sem den tam. Ok, když myslíte.

A hned ke mně posílají vůz hanby s kosmonautem ve skafandru. Nejdřív jsem mu musela před dveře dát židli a občanku a pak že se mám zase zavřít. Tak jsem ho sledovala kukátkem :-D. Židli celou vydezinfikoval a pak si tam rozložil nádobíčko. Jakmile jsem viděla stěrku na odběry, vyvalila jsem oči, protože už mě samozřejmě několik lidí předtím seznámilo s tím, jak je to nepříjemný. Pak jsem mohla otevřít dveře, opřela jsem hlavu o futra a už mi rejdoval v mozku, až mi z toho tekly slzy. Hrůza. Děs. Už se těším na ten druhej test.

Druhý den ráno výsledek a jsem …... covid negativní. Jupí. Škoda, že to neznamená konec karantény. Další test mě čeká v neděli 21. 6.

A zařídit home office ve státní správě, když není nouzový stav? To byl taky pěknej porod. Když mi z personálky řekli, že žádost se vyřizuje 10 dní (což dává opravdu smysl, když karanténa trvá 14 dní), tak jsem se fakt naštvala a napsala státnímu tajemníkovi. A k čemu mi to bylo? Kupodivu k h...u to bylo jen napůl. Sice asi někdo dostal zjebáno, ale stejně jim to trvalo vyřídit tři dny. A jelikož samozřejmě nemůžu mít home office zpětně, tak jsem ty první tři dny musela být na neschopence.

Druhý test mi měli přijít udělat v neděli před koncem karantény. Od začátku se mi ta neděle nepozdávala, v pátek jsem si to ještě na hygieně ověřovala. Jasně, neděle platí, buďte na telefonu, říkali mi. V neděli jsem celej den nervózní, aby nakonec přišli až v pondělí. Já se fakt picnu. Zase přijel ten stejnej kosmonaut a do telefonu mi říkal, tak já vás jedu vytřít :-D.

Výsledek negativní. Svoboda. Yesss. Tak jsem se po dvou týdnech namalovala a šla to oslavit na poštu, kde jsem si vyzvedla ty tři karanténní knížky. Každopádně moje karanténa trvala o den dýl, než měla, takže jsem si poslední den vzala v práci sick day. Naprosto zbytečně vyčerpaný sick day kvůli nepružnosti státní správy, protože můj home office byl naplánovaný přesně na den. Je to k smíchu a k pláči zároveň.

Poučení? Od teď může na náš beach jen ten, kdo se prokáže negativním testem na covid, žloutenku, hiv....:-D.

Co bylo hezký? Několik lidí mi napsalo, jestli nechci něco koupit, že mi to přivezou. A já myslela, že nemám moc kamarádů (což nemám:-D), ale ty, co mám, tak jsou hrozně fajn a mají mě rádi. Jste skvělí.

Celých 14 dní jsem nemusela nosit roušku. To bylo bezva.

Co jsem celou dobu dělala? Kromě práce jsem postavila jedno puzzle z 2000 dílků, přečetla 8 knížek, naučila jsem se a hned využila novou strategii na burze a vydělala nějaký ty dolary a poslední den jsem teda uklidila celej byt. A jelikož jsem řešila stěhování, absolvovala jsem jednu virtuální prohlídku bytu. Akorát pak dali přednost někomu, kdo v karanténě nebyl :-D. A netflix? Tak tomu jsem opět odolala.


Já ty grafy žeru

Má karanténa smysl? Nemááááááá. Zdravej člověk sedí dva týdny doma a stává se z něj asociál. Co když se mi to stane znova? Já už prostě do karantény nejdu.

Co bylo zajímavý? Všechno se to řešilo po telefonu bez jakýhokoliv oficiálního potvrzení. Takže já nemám vůbec potvzení, že mám dva negativní testy. Moje doktorka mi vystavila karanténu, protože jsem ji o to po telefonu požádala (takže až se budete chtí ulejt z práce, tak už víte jak :-D) a to na základě telefonu od nějaký Rusky, která mohla pracovat třeba pro Putina :-D. A pak ke mně poslali kosmonauta, který mi vytřel můj biologický materiál :-D (tak tomu říkal) a teď ho může využít k nějakým nekalým účelům :-D.

Add your comment

  1. The Best Ways to Make a Living in San Diego - Dr.MCD
    San Diego 안양 출장마사지 (12/2021) 시흥 출장안마 — You 부천 출장안마 can 진주 출장마사지 earn a living from your gaming and dining. This is the only 포항 출장마사지 way to make a living in San Diego.

    OdpovědětVymazat

@petiilalaa