What are you looking for?
pátek 17. dubna 2020

12 věcí, které dělám v karanténě

Ne, tohle není tisící návod s radama, co byste měli dělat v karanténě. Je to spíš pro pobavení a možná někdy i pro ujištění, že nejste blázni jen vy. Ani sama nevím, jestli ty věci dělám proto, abych se nezbláznila nebo právě proto, že už jsem se zbláznila :-D. Tohle období je sice obdobím introvertů, ale po čtyřech týdnech doma už to ani pro introverta není easy.

Kromě toho, že skoro neuklízím (na to ještě fakt nebyl čas :-D), dělám více či méně šílené věci. Když se váš život scvrkne na 60 m2 a vy ho chcete žít co nejplnohodnotněji, tak to je samo o sobě šílenost.

1. Šiju roušky a dělám rouškoláže

Jak jsem šila roušky, si můžete přečíst v článku Rouškománie. A jelikož jsou krásně barevný, rozhodla jsem se napsat všem, kteří si ode mě barevné roušky koupili, aby mi poslali své fotky v rouškách a vytvořila jsem z toho rouškoláž. Proč? Já nevim. Prostě karanténa :-D.

Konečně vynikla ta nejkrásnější a nejdůležitější část obličeje – OČI
2. Vařím s dezinfekcí

Při vaření člověk neustále šahá na obaly, který si přinesl z krámu. Takže z vaření se teď stala jedna velká hra s dezinfekcí. Po každý, když sáhnu na nějaký obal, si hned jdu vydezinfikovat ruce, klidně i patnáctkrát za jedno vaření. Spotřeba krému na ruce díky tomu taky značně stoupla.

3. 10 000 kroků v kuchyni

Už přes rok se mi daří až na výjimky ujít denně minimálně deset tisíc kroků. A ani karanténa mi v tom nezabrání. Denně ujdu ve svý kuchyni deset tisíc kroků. Jsem blázen? Možná, ale vždycky se najde ještě větší. Někdo je prý schopen v kuchyni uběhnout maraton :-D.4. Otevírám dveře nohou

Na otevírání a zavírání všech venkovních dveří už dlaně dlouho nepoužívám. Teď je otevírám jedině nohou a když se otevírají směrem ke mně, zaháknu si předloktí za kliku a je otevřeno :-D. Stejně řeším zavírání. 

5. Messenger party


V karanténě piju rozhodně víc alkoholu než za normálních okolností a přece nemůže člověk pořád pít sám :-D.

6. Vyhýbám se lidem obloukem

Nesnáším lidi :-D. Na nikoho nekoukám, všichni jsou mi ukradený, hlavně ať jsou co nejdál ode mě. Když jde po chodníku někdo proti mně, klidim se na opačný okraj chodníku nebo klidně i do silnice. A v obchodě vždycky málem vyletím z kůže. Ty lidi ale vůbec nedodržujou odstupy :-D.

7. Hubnu :-O

Zatímco všichni ostatní v karanténě spíš kynou, já rýsuju do plavek, takže cvičím každý druhý den a hubnu (na váhu se mě ale neptejte, nemám se na čem zvážit, ale jsou mi volný kalhoty :-D). Za hubnutí pravděpodobně můžou hlavně moje neviditelný rovnátka, díky kterým si musím po každém jídle čistit zuby. No a čistěte si zuby po každý kostičce čokolády. Takže od půlky ledna jen snídám, obědvám, večeřím a nic mezi tím.

Nejlepší činky jsou z rulandy :-)
Tady máte pro inspiraci můj denní workout s MadFit:
Ráno začínám protažením 20minutovou jógou.

Pak hodinka záhul:
10 minut kardio
20 minut cvičení na nohy a zadek
20 minut full body
10 minut ruce

A kdykoliv v průběhu dne si dám minimálně jednou hec s dřepama na Toxic od Britney. Ta písnička vám nedovolí polevit. 

A více méně cvičím cokoliv s MadFit.

Bez youtube ani dřep :-)
8. Kupuju akcie

Na burze probíhá výprodej akcií, takže si se slevou můžete koupit akcie Mekáče, Microsoftu, Nike, FB a dalších silných společností. To si nemůžu nechat ujít. Vymetla jsem všechny účty s volnýma penězma a vyrazila na trochu jiný nákupy :-).

9. Peču

Po několika letech jsem zase něco upekla (perník z prášku, který jsem za poslední rok dělala několikrát, nepočítám :-D). Pustila jsem se do svého neojblíbenějšího francouzského dezertu – éclairs. A taky jsem si dala mega výzva – makronky. A světe, div se, povedly se. 

Moje milované eclairky10. Mám teplákový období

Na nákup v teplákách. Na procházku v teplákách. Do banky v teplákách. Na poštu v teplákách. Džíny nosím jen do práce, kam jdu jednou za dva týdny. A co jsem zjistila? Že jsem zhubla a džíny jsou mi velký (ať žijou rovnátka :-D). 

11. Promenáduju se po bytě

Nový baleríny. Nový šaty. Nic z toho si nemám kam vzít, tak se v nich aspoň projdu po bytě.

12. Nedívám se na Netflix :-O

Fakt se na něj nedívám. Já vím, že je na něm milion strašně super seriálů a právě proto ho nechci. Byla bych pak schopná na ty seriály koukat v jednom zátahu a to je zlo. Tak jsem si na začátku karantény řekla, že ať to trvá, jak chce dlouho, já si ho předplácet nebudu. No ale samozřejmě i já na něco čumim, že jo :-D. Abych nezapomněla francouzštinu, tak projíždím francouzskou verzi Peče celá země.


Add your comment

@petiilalaa